18 lipca 2024

Super dowcipy

Polska Baza Wiedzy o Wszystkim ;)

Mity w świecie kamieniarskim – jakie błędne fakty powielają klienci?

graves

Wydawać by się mogło, że w branży kamieniarskiej nie krąży zbyt wiele mitów, w które wierzą klienci. Nic bardziej mylnego! Bardzo często klienci, którzy poszukują nagrobków w Bninie, powielają fake newsy usłyszane od kogoś niezwiązanego z branżą, w które wierzą i od nich uzależniają swój wybór. Jakie to mity?

 

Granit trzeba impregnować!

 

Z tymi słowami spotyka się każdy kamieniarz! Klienci uparcie sądzą, że granit trzeba impregnować, proszą wykonawcę o impregnację, proszą o polecenie środka impregnującego. Co więcej, sprytni producenci środków chemicznych wykorzystali ten mit produkując preparaty impregnujące! Z łatwością spotkamy takowe w Internecie lub w sklepach chemicznych. To bzdura! Producent nagrobków granitowych z Bnina, jak i inni kamieniarze jasno precyzują: granit jest to kamień naturalny, który jest wyjątkowo odporny na działanie czynników zewnętrznych, z tego też względu jest tak często wykorzystywanym materiałem na nagrobki (80% nagrobków w Bninie to nagrobki granitowe). Nie wymaga on żadnej impregnacji! Mit ten należy zdecydowanie obalić, ponieważ stosowanie agresywnych środków chemicznych może znacznie pogorszyć wygląd nagrobka!

 

Nagrobek granitowy wymaga specjalistycznych środków czyszczących

 

Warto wiedzieć, że to również mit! Mit, który jest bardzo zakorzeniony w świadomości klientów. Środki do czyszczenia nagrobków mimo wysokich cen są bardzo popularne, klienci szorują nimi nagrobek, często zbyt słabo płucząc, nie wiedzą, że tym samym mogą uszkodzić wierzchnią warstwę granitu i doprowadzić do konieczności  profesjonalnego polerowania nagrobka. Specjaliści od nagrobków granitowych w Bninie zgodnie twierdzą, że nagrobki granitowe powinno się myć samą wodą, w przypadku mocniejszych zabrudzeń – wodą z płynem do naczyń lub do okien. Nawet używając płynu do naczyń czy okien, należy je dobrze spłukać, by nie pozostały na nagrobku! W razie trudnych plam użyć można kwasu ortofosforowego rozcieńczonego wodą, jednak najlepiej zlecić to specjalistom. Należy pamiętać, że granit to kamień naturalny i utrwalanie powyższego mitu może zaszkodzić strukturze kamienia! Nie dajmy się zwieść reklamom, granit nie wymaga specjalistycznych środków czyszczących.

graves

 

W Chinach produkują mniej trwały granit!

 

To coraz częściej powielany mit, świadczący o ignorancji ludzi, którzy go utrwalają. Nagrobki produkcji chińskiej, które często przewyższają jakością inne, są z góry odrzucane przez klientów. Dlaczego tak się dzieje? Wśród chętnych na nagrobki w Bninie powielane są informacje, jakoby granit PRODUKOWANY w Chinach był znacznie gorszej jakości. Aby rozwiać ten mit, wystarczy powiedzieć jedno! Granit to kamień naturalny, wydobywany ze złóż granitu w formie wielkiej bryły, rozcinany na płyty. Nie ma tu mowy o produkcji! Trwałość granitu jest dokładnie taka sama w każdym miejscu na świecie! Różni się on jedynie wizualnie – w złożach na innych kontynentach na granit wpływają różne minerały, dzięki czemu delikatnie różni się jego kolorystyka!

 

Warto uświadamiać klientów, że mity popularyzowane są przez ludzi, którzy nie mają pojęcia o właściwościach granitu, a najpewniej mają interes w tym, by błędne informacje były utrwalane w społeczeństwie.