15 kwietnia 2024

Super dowcipy

Polska Baza Wiedzy o Wszystkim ;)

Jak zatrudnić cudzoziemca? Poradnik.

oferty pracy Poznań

Obecnie na rynku coraz więcej ludzi jest bezrobotnych. Coraz więcej ludzi traci pracę albo jedyny dochód dla swojej rodziny. Wiele pracodawców szuka pracowników, jednak nie do końca są zadowoleni z potencjalnych przyszłych pracowników. Coraz więcej firm decyduje się na zatrudnianie cudzoziemców, ponieważ jest to dużo tańsze i wcale nie takie trudne. Jak dokładnie wygląda zatrudnienie? Czy ktoś może nam w tym pomóc?

Cudzoziemcy, a praca

Bardzo dużo firm jest znacznie bardziej zadowolona z współpracy z cudzoziemcami. Są to osoby, które nie wymagają dużej wypłaty i przychodzą do pracy z uśmiechem na twarzy. Bardzo często posiadają też rzadko spotykane umiejętności i uprawnienia, dlatego warto jest pomyśleć o ich zatrudnieniu.

Jak zatrudnić cudzoziemca?

Mimo złych przeczuć jest to bardzo proste, jednak zajmuje nam dużo czasu. Z pomocną ręką przychodzą nam firmy audytowe, które dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu i świetnym predyspozycjom są w stanie bardzo szybko znaleźć nam pracownika zza granicy, który odpowiada naszym oczekiwaniom.  Czy jest to rzeczywiście takie proste? Oczywiście, że tak. Cudzoziemcy również szukają pracy w Polsce. Praca Gorzów –  doradcy pomagają osobom szukającym pracy, jak również pracownikom chcącym zatrudnić pracownika zza granicy.

Jak zatrudnić cudzoziemca

O czym powinniśmy pamiętać?

Istnieje parę rzeczy, o których powinniśmy pamiętać przed samym zatrudnieniem. Na samym początku zacznijmy od wyrobienia karty pobytu cudzoziemca, innymi słowy zezwolenie na pracę i pobyt w Polsce. Kolejną rzeczą, o której musimy pamiętać jest zezwolenie na pracę cudzoziemcy, tego typu pozwolenie występuje w kilku rodzajach:

Typ A –wykonując pracę na podstawie umowy z podmiotem, którego siedziba znajduje się na terenie RP.

Typ B –wykonując pracę polegającą na pełnieniu funkcji w zarządzie osoby prawnej wpisanej do rejestru przedsiębiorców.

Typ C –wykonując pracę u pracodawcy zagranicznego, delegacja na terytorium RP do oddziału lub zakładu podmiotu zagranicznego albo podmiotu powiązanego z tym pracodawcą zagranicznym, na okres przekraczający 30 dni w roku kalendarzowym.

Typ D –wykonując pracę u pracodawcy zagranicznego, delegacja na terytorium RP w celu realizacji usługi o charakterze tymczasowym i okazjonalnym.

Typ E –wykonując pracę u pracodawcy zagranicznego, delegacja na terytorium RP na okres przekraczający 3 miesiące w ciągu kolejnych 6 miesięcy w innym celu, niż wskazany przy zezwoleniach typu B, C i D

Typ S – dotyczy pracy sezonowej

 

Są to jednak rzeczy, którymi firmy audytowe zajmą się bez problemu, w znacznie szybszym czasie, za niewielką opłatą, dlatego warto jest skorzystać z ich usług. Pracownik może być ściągnięty bardzo szybko i zacznie pracę od razu, co przyspiesza nam proces rekrutacji i zyskuje wiele czasu.