17 kwietnia 2024

Super dowcipy

Polska Baza Wiedzy o Wszystkim ;)

Jak uzyskać wymarzoną sylwetkę do lata?

zdrowe ciało

Zdrowy tryb życia i wymarzona sylwetka to nowy cel dla większości z nas. Każdy marzy o płaskim brzuchu, umięśnionych nogach i zdrowej sylwetce, jednak bardzo trudno jest uzyskać taki efekt bez żadnych ćwiczeń i wyrzeczeń. Jak uzyskać wymarzoną sylwetkę w ciągu kilku miesięcy?

Wymarzona sylwetka – zdrowe podejście

Przede wszystkim musi podejść do tego na spokojnie. Nie możemy z dnia na dzień porzucić jedzenia i pić tylko soki czy jeść same warzywa. Nie możemy też się głodzić, dlatego jeśli czujemy głód, powinniśmy coś zjeść.

Najłatwiej będzie zacząć od określenia sobie ilości posiłków i spożywania ich codziennie o określonych porach. Regularne jedzenie to klucz do sukcesu, ale musimy pamiętać o ograniczeniu fast-foodów, słodyczy, słodkich napojów oraz spożywania dużej ilości cukru. Wszystkie te produkty najłatwiej jest zastąpić owocami lub warzywami. Z pewnością jeśli odnajdziemy równowagę w tym co jemu, poczujemy się lepiej i zaczniemy zauważać spadek wagi.

zdrowe ciało

Zdrowe ciało – aktywny tryb życia

Po wprowadzaniu diety powinniśmy zacząć wprowadzać więcej ruchu. Co to znaczy? Na przykład jest to bieganie, spacerowanie, ćwiczenie na siłowni lub w domu. Na sam początek określmy ile treningów w ciągu tygodnia jesteśmy w stanie zrobić i tutaj musimy pamiętać o przymusowych kilku dniach przerwy od treningów. Nie katujmy się ciężarkami, bieganiem po 10 km, ponieważ bardzo szybko zniechęcimy się do ruchu. Ćwiczenia warto jest wprowadzać powoli, a najlepiej jeśli znajdziemy idealne treningi dla siebie.

Wspólne ćwiczenia – większa przyjemność

Znacznie łatwiej jest prowadzić dietę i ćwiczenia z kimś bliskim. Rozejrzyjmy się i zaproponujmy pomysł najbliższym, a możliwe, że ktoś do nas dołączy. Wspólne ćwiczenia to znacznie większa frajda oraz wzajemna mobilizacja. Jeśli nie znajdziemy nikogo, to nie załamujmy się. Możemy poznać kogoś podczas spacerów, biegania czy ćwiczeń na siłowni. Być może znajdziemy nawet przyjaciela od serca lub drugą połówkę.