17 kwietnia 2024

Super dowcipy

Polska Baza Wiedzy o Wszystkim ;)

Dobra dieta = znakomite samopoczucie

dieta online

Czujesz się źle? Jesteś osłabiony i ociężały? Może to być spowodowane niezdrowym trybem życia jakie prowadzisz. Negatywnie na nasz organizm działa między innymi: brak snu, niewłaściwe, nieregularne odżywianie, posiłki pełne tłuszczów, brak ruchu i ogólnie mała aktywność fizyczna. Jak odmienić swoje życie? Co zrobić?

Najlepiej zacznij od regularności posiłków – wiem, wiem to bywa naprawdę bardzo trudne. Ja sam pracuje w korporacji – zdarza się, że kończę pracę o 15:00. Zazwyczaj jednak nie wiem o której wyjdę. Są dni, że jem coś szybkiego, niezdrowego na mieście lub też wracam do domu w okolicach godziny 23 i jem po nocy. Niestety – nieregularność posiłków wpływa na samopoczucie. Od pewnego czasu staram się to zmienić. Nawet jeśli siedzę dłużej w pracy robię wszystko by zjeść porządny posiłek o stałej porze. W okolicy godziny 14 -15 staram się zjeść zdrową sałatkę czy też wyjść do pobliskiego baru na posiłek z prawdziwego zdarzenia. Czy się udaje? Jasne, że tak – osobiście uważam, że to kwestia motywacja i determinacji. Często myślimy tylko, że nie możemy zmienić naszych nawyków. Wystarczy jeden krok.

Dobra dieta = znakomite samopoczucie

W ustawieniu odpowiedniej diety oraz godzin posiłków pomógł mi skuteczny dietetyk z Poznania. Jakiś czas temu przez Internet znalazłem stronę internetową poradni dietetycznej http://www.biegunzdrowia.pl/. Bardzo się z tego cieszę – solidne badania, rozmowa z dobrym dietetykiem. Wszystko to dało mi naprawdę dużo. Osobiście uważam, że dobry dietetyk to nie tylko właściwie rozpisana dieta – to także dawka motywujących porad. Nawet parę motywujących słów może sprawić, że będziemy chcieli odmienić nasze życie. Najważniejsze, aby były to zmiany tylko i wyłącznie na lepsze.